دسته‌بندی نشده

نوشیدنی‌های مفید جهت زیباتر شدن پوست

نوشیدنی‌های مفید جهت زیباتر شدن پوست

نوشیدنی‌های مفید جهت زیباتر شدن پوست

شاید این جمله به گوش شما خورده باشد که ما شبیه چیزی می‌شویم که آن را می‌خوریم یا می‌نوشیم.

در حقیقت نوشیدنی‌ها و مواد غذایی مفید سبب جوان‌تر و شاداب‌تر شدن پوست می‌شود و سلامتی بدن را افزایش می‌دهد.

در صورتی که استفاده از فست فود و نوشیدنی‌های گازدار می‌تواند صدمات جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

با مصرف مداوم نوشابه پوست دچار کک و مک و چروکیدگی خواهد شد و دیگر اثری از شادابی و سرزندگی برای پوست باقی نخواهد ماند.

بنابراین اگر علاقه‌مند هستید که همیشه جوان بمانید و پوستی شاداب داشته باشید. مصرف نوشیدنی‌های طبیعی و دمنوشهای گیاهی را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

در ادامه برخی از نوشیدنی‌های طبیعی برای شاداب‌تر شدن پوست جهت آشنایی بیشتر ارائه شده است.

آب به عنوان مایه حیات

آب مایه‌ی حیات است، زیرا 3/2وزن بدن از آب تشکیل شده ست و در صورت کمبود آب هیچ‌کدام از قسمت‌های بدن از عملکرد مناسب برخوردار نخواهند بود.

به عنوان مثال اطراف مغز از آب پوشیده شده است؛ بنابراین اگر در طول روز کمتر از 8 لیوان آب مصرف کنید با سردردهای شدید، کلافگی و استرس مواجه خواهید شد.

البته توجه داشته باشید که افرادی که دارای وزن بیشتری هستند ملزم به نوشیدن آب بیشتری در طول روز خواهند بود.

آب درون سلول‌های پوست قرار می‌گیرد و سبب جوان‌تر شدن و شاداب‌تر شدن پوست صورت می‌شود.

شاید به جرئت بتوان گفت که هیچ کدام از ماسک‌ها و کرم‌های موجود در بازار نمی‌تواند به اندازه نوشیدن آب و بخور آب بر روی سلامتی و شادابی پوست تأثیرگذار باشد.

چای سبز

یکی از مهم‌ترین نوشیدنی‌هایی که بیشتر در کشورهای آسیایی شرقی مورد توجه قرار می‌گیرد چای سبز است. چای سبز به عنوان یک گیاه چربی سوز سرشار از کاتچین، پلی فنول و آنتی‌اکسیدان‌های مفید برای بدن است.

مصرف روزانه چای سبز مانع از نفوذ رادیکال‌های آزاد به درون پوست می‌شود. از این رو می‌توان با کمک چای سبز از پوست در برابر نفوذ رادیکال‌های آزاد و اشعه نور خورشید محافظت کرد.

جهت تهیه چای سبز کافی است تا یک قاشق چای سبز را درون قوری به مدت زمان ده دقیقه دم کنید.

سپس می‌توانید چای سبز را به تنهایی یا به کمک شیرین کننده‌های طبیعی مانند عسل نوش جان کنید و از خواص بی پایان آن بهره‌مند شوید.

نوشیدنی دل‌چسب قهوه

با وجود این‌که بسیاری از افراد قهوه را به همراه شیرین کننده‌های غیر طبیعی مصرف می‌کنند؛ اما باید بدانید که مصرف قهوه به تنهایی دارای خواص مفیدی برای بدن است و در صورت استفاده از افزودنی‌های غیر مجاز هیچ سودی نخواهد داشت.

قهوه با وجود ترکیبات مؤثری که در بافت‌هایش دارد از پوست در برابر تابش امواج UV خورشید محافظت می‌کند.

هم‌چنین قهوه یکی از مهم‌ترین نوشیدنی‌های ضد سرطان است و از گسترش سلول‌های سرطانی تا حد قابل قبولی پیشگیری می‌کند.

آب نارگیل

نارگیل به عنوان میوه‌ای خوش عطر و خوش طعم از علاقه‌مندان زیادی برخوردار است. آب نارگیل از مقدار زیادی کلسیم، پتاسیم و ویتامین C برخوردار است و سبب تقویت قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود.

مصرف آب نارگیل محافظت بسیار خوبی در برابر تابش نور خورشید است و از پوست در برابر اشعه‌های مضر به خوبی محافظت می‌کند.

آب آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان گیاهی تقویت کننده برای پوست شناخته می‌شود. مصرف آب آلوئه ورا که درون برگ‌های این گیاه وجود دارد، سبب جوان‌تر و شاداب‌تر شدن پوست می‌شود.

بنابراین می‌توانید علاوه بر این‌که از آب آلوئه ورا استفاده می‌کنید. ژل‌های موجود درون برگ آلوئه ورا را نیز بروی پوست صورت بمالید تا تأثیرات آن دو برابر شود.

دمنوش ها به عنوان عصاره‌های گیاهان دارویی نیز از خواص بسیار زیادی برای شادابی پوست برخوردار هستند. دمنوش ها نقش آب‌رسان را برای پوست بر عهده دارند و سبب شادابی بیشتر پوست می‌شوند.

برای خرید دمنوش های گیاهی می‌توانید به کانال تلگرام دمنوش نیوشا مراجعه کنید و پکیج لاغری نیوشا ۴۰ روزه را خریداری نمایید. تا بتوانید علاوه بر پوستی زیبا از اندامی زیبا نیز برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.