روش درست و علمی نوشیدن چای

2 سال پیش
چگونه درست چای بنوشیم

چگونه درست چای بنوشیم ؟

باید بدونید که هرچند که اولین قاعده نوشیدن چای این است که اگر آن را داغ نکنید، نباید آن را بنوشید.

اگر شما دلیلی برای این کار نکردید بهتر از آن چیزی است که می دانید، آن را می سوزاند، زمان گوش دادن است.

تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن چای که خیلی گرم است شانس ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهد، به خصوص در میان افراد سیگاری و نوشیدنی ها.

در واقع، طبق یک مطالعه انجام شده از سوی گروه همکاری گروهی فدراسیون کالیفرنیا چین و منتشر شده توسط Annals of Internal Medicine، اگر سیگار کشیدید و نوشیدید و چای خود را قبل از اینکه بخواهید خنک شود، احتمالا پنج برابر بیشتر از آن هستید از سرطان مری بگیرید.

به منظور مطالعه این تحقیق، “چای داغ” به عنوان “65C” تعریف شده است، طبق گفته IFL Science!

با این حال، احتمالا قابل توجه است که اگرچه این نتایج یک مطالعه جداگانه بود، سازمان بهداشت جهانی از سال 2016 هشدار داده است مصرف نوشیدنی های داغ تر از 65 درجه سانتیگراد – چای، قهوه یا غیره – در حال افزایش خطر ابتلا به سرطان مری است به هر حال.

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان سازمان بهداشت جهانی همچنین اشاره کرد که شواهدی وجود ندارد که چای واقعی یا قهوه واقعی باعث سرطان شود و هر ارتباطی با درجه حرارت گرم نوشیدنی ها پایین آمده است.

دکتر کریستوف وایل، مدیر IARC، گفت:

این نتایج نشان می دهد که نوشیدن نوشیدنی های بسیار گرم یک احتمالا باعث ایجاد سرطان پستان می شود و این به معنای آن است که دما، به جای خود نوشیدنی، به نظر می رسد مسئول است.

برای ثبت نام، انجمن سلطنتی شیمی توصیه می کند که نوشیدن چای بین 60 و 65 درجه سانتیگراد باشد، در حالی که دانشگاه Northumbria ادعا می کند که درجه حرارت کامل چای نوشیدنی 60 درجه سانتیگراد است که می تواند 6 دقیقه بعد از شروع دمیدن به دست آید.

و اکثر کارشناسان قهوه موافق هستند که بهترین درجه حرارت برای لذت بردن از قهوه بین 48C و 60C است.

اساسا، WHO پیشنهاد می کند که این مطالعه ممکن است نتایج مشابهی را در صورت استفاده از هر نوشیدنی گرم، نه فقط چای داشته باشد.

به نظر می رسد که درس این است که وقت خود را صرف کنید و نوشیدنی های داغ خود را کمی قبل از اینکه آنها را مصرف کنید بگذارید. به ویژه اگر شما یک سیگاری یا یک نوشیدنی معمولی هستید.

و این چای واقعی است.

indy100.com

0

دیدگاه شما

هجده − 10 =

بدون دیدگاه

تماس با ما