روش های اندازه گیری میزان چربی بدن

12 ماه پیش
روش های اندازه گیری میزان چربی بدن

روش های اندازه گیری میزان چربی بدن

ضخامت چین پوستی

احتمالا در گذشته واکنشی منفی در برابر نیشگون گرفتن نشان داده اید. کار قشنگی نیست که کسی را نیشگون بگیرند.

ولی حالا پیش داوری خود را کنار بگذارید و از منظر دیگری به آن نگاه کنید، زیرا اندازه گیری ضخامت چین پوستی (مقدار چربی ای که درست زیر پوست قرار دارد) اسان ترین روش برای تشخیص درصد چربی بدن است.

وقتی پزشکی حاذق این اندازه گیری را انجام می دهد، محاسبه ی دقیقی از چربی کل بدن ارائه می کند.

با این حال، در صورتی که این اندازه گیری ها به دست فرد مجربی انجام نشود یا برای فرد سالمند و یا بسیار چاتی انجام شود ممکن است نتایج غیردقیقی به دست آید.

نتایج کاملا به پزشکی بستگی دارد که آن را انجام میدهد. بنابراین باید به دیده ی تردید به نتایج نگاه کرد.

برای فهمیدن درصد چربی بدن با استفاده از آزمایش چین پوستی، شخصی تعلیم دیده مثل پزشک، متخصص تغذیه با مربی باشگاه ورزشی ضخامت چین پوستی شما را با قطرسنجهای مخصوص در بازو، پشت، کمر، شکم، و بالای ران اندازه می گیرد.

تکنیسین این ضخامت را در دو مرحله اندازه گیری می کند و در هر قسمت متوسط آن را به دست می آورد.

سپس میلی مترهایی را که قطرسنج اندازه می گیرد تغییر می دهد و اعداد را در فرمولی می گذارد که درصد چربی بدن در تمام بدن به دست می آید.

حالا میدانید که تعبير «یک نیشگون کوچولو» از کجا آمده. شاید از نظر علمی دقیق نباشد، ولی اگر بتوانید ضخامتی معادل ۲/۵ سانتی متر (با بیشتر) را با چین پوستی به حالت نیشگون در پشت بازو بگیرید، احتمالا چی بیش از حد دارید.

مقاومت بیوالکتریکی

بسیار خوب، البته ممکن است نام مقاوت بیوالکتریکی خیلی جنجالی به نظر برسد، ولی این روش قانونی و اجرای آن نسبتا آسان است. پس چشم برندارید و به خواندن ادامه دهید.

روش نسبتا آسان دیگری برای تشخیص میزان چربی بدن است ولی چنانچه بدن فرد دچار کم آبی، پرآبی، چاقی بسیار زیاد، یا فرد مسنی با حجم عضلانی کوچک باشد، ممکن است نتایج غیردقیقی به دست آید.

در این روش تکنیسینی متخصص، مقادیر بی ضرر جریان الکتریکی راه که از طریق بدن شما ساطع می شود برای محاسبهی مقدار کلی آب موجود در بدن از روی دستگاه می خواند، که مقدار عضله یا بافت بدون چربی شما را منعکس می کند (عضله آب دارده و چربی حاوی کمی آب است.)

برای تشخیص میزان چربی بدن، تکنیسین تفاوت وزن بدن و بافت بدون چربی شما را پیدا می کند.

راه حل خلاص شدن از چربی ها چیست

استفاده از روش های کمکی برای رفع چربی های بدن میتواند گزینه ی خوبی در میان سایر روش هایی مانند ورزش و رژیم باید. البته بهترین روش که ورزش کردن میباشد ولی از آن جایی که ما زمان و حوصله ورزش نداریم از روش های کمکی استفاده میکنیم.

دمنوش لاغری نیوشا یکی از روش های کمکی است که میتوانید با خیال راحت از آن برای از بین بدن چربی ها کمک بگیرید.

محصولات نیوشا طبیعی بوده و نیازی به رژیم ندارند.

0

دیدگاه شما

شانزده − 2 =

بدون دیدگاه

تماس با ما