دسته‌بندی نشده

معرفی مسکن های طبیعی خوانگی

معرفی مسکن های طبیعی خوانگی

مسکن طبیعی بخورید و دردها را کاهش دهید

با وجود سخت‌تر شدن کارهای روزمره و افزایش میزان استرس و اضطراب، دردهای ناگهانی در تمامی قسمت‌های بدن رواج پیدا کرده است. به گونه‌ای که داروهای مسکن امروزه به عنوان پر مصرف‌ترین داروها دسته بندی شده‌اند.

بسیاری از اوقات سردرد، کتف درد یا گردن درد مانع از خواب شبانه می‌شود. همچنین این دردها در طول روز نیز مانع از انجام درست فعالیت‌های روزانه خواهند شد.

در این حالت اولین راه حلی که به ذهن افراد می‌رسد مراجعه به داروخانه و خرید داروهای مسکن است.

اما توجه داشته باشید داروهای مسکن تنها به صورت موقتی دردها را کاهش می‌دهند و دارای عوارض جبران ناپذیری برای بدن هستند.

در ادامه برخی از مسکن‌های طبیعی برای آشنایی بیشتر معرفی شده است؛ که می‌توانید در هنگام درد این مسکن‌های طبیعی را جایگزین مسکن‌های شیمایی مضر کنید.

خواص تسکین دهندگی زنجبیل

زنجبیل به عنوان یک ادویه پر کاربرد، درمانگر بیماری‌ها نیز هست. زنجبیل سبب کاهش التهابات و افزایش گردش خون می‌شود.

از این رو می‌توان به جای مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن یا ژلوفن از زنجبیل جهت تسکین درد استفاده کرد.

برای درمان دردها با زنجبیل می‌توانید از ادویه یا دمنوش زنجبیل استفاده کنید و از تأثیرات شگفت انگیز این گیاه دارویی بهره بگیرید.

خواص تسکین دهندگی روغن زیتون

روغن زیتون با وجود دارا بودن ترکیباتی مانند oleocanthal، سبب کاهش التهاب و درد در بدن می‌شود.

مصرف روغن زیتون مانع از ترشح آنزیم‌های ایجاد درد می‌شود و می‌تواند به عنوان مسکن طبیعی به جای داروهای شیمیایی مضر مورد استفاده قرار بگیرد.

روغن زیتون را می‌توانید در سالادها و غذاها استفاده کنید. هم‌چنین جهت تسکین درد می‌توانید روغن زیتون را به ناحیه مورد نظر بمالید و ماساژ دهید. تا درد در آن ناحیه به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا کند.

خواص تسکین دهندگی ویتامین‌ها

ویتامین C به عنوان یکی از مفیدترین ویتامین‌ها، به کاهش التهاب و تقویت بافت‌های هم بند موجود در بدن کمک شایانی می‌کند.

مصرف ویتامین C در هنگام سرما خوردگی می‌تواند مقاومت بدن را افزایش داده و دردها را در قسمت‌های مختلف بدن کاهش دهد.

ویتامین C را می‌توانید در مواد غذایی و میوه‌های بسیاری مانند پرتقال پیدا کنید. هم‌چنین قرص‌های ویتامین C نیز می‌توانند تأثیر بسزایی جهت تسکین درد داشته باشند.

به جز ویتامین C ویتامین‌های A و E و مواد معدنی روی و سلنیوم نیز در کاهش درد بسیار مؤثر هستند. حتماً مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی را در برنامه غذایی روزانه‌تان بگنجانید. تا در طول روز در نواحی مختلف بدن کمتر دچار درد شوید.

خواص تسکین دهندگی میوه‌های دارای آنتوسیانین

سبزیجات و میوه‌های قرمز رنگ دارای ترکیباتی به نام آنتوسیانین هستند این ترکیبات در کاهش درد و کاهش التهاب تأثیر بسیار زیادی دارند و به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کنند.

از میوه‌ها حاوی آنتوسیانین می‌توان به توت فرنگی، انگور قرمز، گیلاس، تمشک و سیب قرمز اشاره کرد. سبزیجاتی مانند چغندر نیز داری مسکن طبیعی آنتوسیانین هستند.

با گنجاندن این مواد غذایی طبیعی در لیست غذاهای مصرفی روزانه کمتر مشکلاتی از قبیل گرفتی عضلات، ایجاد التهاب و درد در ناحیه‌های مختلف بدن احساس خواهید کرد.

خواص تسکین دهندگی امگا 3

امگا 3 نیز به عنوان یکی از ویتامین‌های کاهش دهنده التهاب می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش دردهای نواحی مختلف بدن داشته باشد. این ویتامین جایگزین بسیار خوبی برای قرص‌های ایبوپروفن است. بنابراین مصرف قرص‌های امگا 3 می‌تواند

عوامل ایجاد کننده درد را کنترل کند. تا درد در قسمت‌های مختلف بدن مانند سر و گردن تا حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

علاوه بر امگا 3 مواد غذایی دیگری مانند هویج، انگور، گلابی، شیرسویا، شلیل، سیب زمینی، بادام و… نیز در کاهش التهاب و تسکین درد تأثیر گذار هستند.

دمنوش های گیاهی نیز به عنوان گیاهان دارویی مؤثر در کاهش و تسکین دهندگی درد شناخته می‌شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی دمنوش نیوشا می‌توانید به کانال تلگرام دمنوش نیوشا مراجعه کنید و با دریافت قیمت دمنوش نیوشا اقدام به خرید دمنوش های گیاهی سودمند نمایید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.