آیا فست فود باعث چاقی سریع در بدن میشود ؟

10 ماه پیش
آیا فست فود باعث چاقی سریع در بدن میشود

آیا فست فود باعث چاقی سریع در بدن میشود ؟

گرچه غذاهای کم کالری در دسترسند. اکثر مردم آنها را سفارش نمی دهند.

یک وعده غذای معمولی فوری به طور متوسط ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ کالری دارد. البته شما تقصیری ندارید، چون اندازه ی پرسها خارج از کنترل شماست.

سفارش سیب زمینی سرخ کرده با اندازه ی بسیار بزرگ و یک نوشابهی گاز دار فقط چند سنت بیشتر است و موقعیتی استثنایی به نظر می رسد، ولی به قیمت کالری بسیار زیادی تمام می شود.

یک پرس سیب زمینی سرخ کرده ی بزرگ ۵۴۰ کالری و ۲۶ گرم چربی دارد؛

در حالی که اندازه ی کوچک آن ۲۱۰ کالری و ۱۰ گرم چربی دارد. یک نوشابهی بزرگ (۸۹۶ سی سی) ۳۱۰ کالری، ولی نوشابهی کوچک ۱۵۰ کالری دارد. به هر کس غذای بیشتری بدهند بیشتر می خورد.

باربارا زلز و دوستان محققش در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا این نتیجه گیریها را تأیید کرده اند.

تحقیقی در نشریه ی امریکایی تغذیه ی بالینی، که در دسامبر ۲۰۰۲ منتشر شده نشان داد که وقتی به افراد تحت آزمایش برای ناهار پرسرهای بزرگ ماکارونی و پنیر دادند، أنها ۳۰ درصد بیشتر از وقتی خوردند که پرسهای کوچک گرفته بودند.

این ۳۰ درصد چیزی حدود ۶۷۵ کالری می شود. اگر این کار را ۵ روز متوالی انجام دهید، بیش از ۲ / ۵ کیلوگرم به وزنتان اضافه میشودا.

چه در رستوران یا داخل ماشینتان غذا بخورید. احتمالا سریع می خورید – بسیار سریع.

یکی از بهترین راهها برای تعدیل میزان غذا ارام بودن، آهسته خوردن و توجه به غذایی است که می خورید.

مردم در رستوران های کنار دکه ها و روی نیمکتهایی غذا می خورند که فقط در حدود ده دقیقه فرصت دارند راحت باشند یا از آن بدتر، در حین رانندگی غذا می خورند و به لنت غذا خوردن توجهی ندارند.

آنها غذای خود را میبلمند تا هرچه سریعتر مسیرشان را به سمت مأموریت بعدی تغییر دهند و یا با عجلهی تمام به سر کار برگردند.

۲۰ دقیقه طول می کشد تا بدین دریافت غذا را ثبت کند؛ بنابراین اغلب قبل از آنکه احساس کنند چقدر خوردند به سر میز کار خود برگشته اند.

معیار مردم به خصوص در رفتن به رستوران های زنجیرهای فست فود الگوهای بیرونی مانند تبلیغات، قیمت های استثنایی، راحتی، و سرعت است – و به ندرت به سلامتی و لذت بردن از خوردن می اندیشند.

خوردن فست فود بیش از دو بار در هفته احتمال چاقی را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد، زیرا کمتر از میوه های تازه، سبزیجات، غلات، و فيبر استفاده می کنید.

این چیزی است که مارک پریا، محقق و دارای دکترا از دانشکده ی پزشکی هاروارد، به شرکت کنندگان در چهل و سومین اجلاس انجمن قلب آمریکا در مارس ۲۰۰۳ گفت.

او ۱۵ سال رژیم غذایی تقریبا ۴۰۰۰۰ نفر را بررسی کرد تا به نتیجه رسید. منطقی است.

راه حل منطقی چیست ؟

استفاده از دمنوش های لاغری نیوشا میتواند روند کاهش وزن شما را تسریع بخشد.

با افزایش چربی سوزی و کاهش اشتهایی که دارد میتواند باعث کاهش وزنی طبیعی در بدن شما شود.

0

دیدگاه شما

7 − پنج =

بدون دیدگاه

تماس با ما