تاثیر عصاره چای سبز برای کاهش وزن

2 سال پیش
خواص عصاره چای سبز و طرز تهیه آن 

خواص عصاره چای سبز و طرز تهیه آن

امروزه، مخصوصا در یکی دو سال اخیر که مصرف دمنوش و چای های گیاهی در کشور توسط مردم بیشتر شده است و کم کم مردم در حال پی‌بردن به خواص فوق‌العاده این گیاهان هستند، مصرف چای سبز هم نسبت به قبل زیاد تر شده است و یکی از راه های مصرف آن، استفاده از عصاره آن است. در این مقاله قصد داریم به خواص عصاره چای سبز اشاره کنیم.

آنتی اکسیدان فراوان

در بدن انسان سلول هایی با نام رادیکال های آزاد مجود دارد که کار آن ها تخریب سلول های بدن است و در نتیجه آن پیری، چروک پوست و افزایش سن و هزاران بیماری دیگر موجب میشود.

حال چای سبز و مخصوصا عصاره آن، دارای مقادیر بسیار زیادی آنتی اکسیدان است. وضیفه این آنتی اکسیدان ها این است که جلوی فعالیت این رادیکال های آزاد را گرفته و از بروز انواع بیماری ها در بدن جلوگیری کند. کاتچین ها در چای که بیشترین مقدار آنتی اکسیدان را دارند و میتواند به شما کمک شایانی در درمان و جلوگیری از بیماری ها انجام دهد.

در تحقیقی که بر روی این مورد از خواص چای سبز انجام شده است، با مطالعه روی 35 نفر از افرادی که روزانه به انها چای سبز داده میشده است، مشخص شده که با مصرف چای سبز میزان آنتی اکسیدان آن ها در بدن افزایش داشته و توانسته اند با مشکلات ناشی از تخریب رادیکال های آزاد جلوگیری کنند.

کمک به سلامت قلب

کمک به سلامت قلب

خوشبختانه چای سبز با داشتن آنتی اکسیدان ها میتواند از قلب شما در برابر سکته و افزایش چربی اطراف آن محافظت کند. آنتی اکسیدان ها باعث کاهش التهاب ها در رق ها شده و از افزایش فشار خون در بدن جلوگیری میکند.

در تحقیقی که بر روی 56 نفر از افراد چاق با اضافه وزن و فشار خون بالا انجام شده است، مشخص شده که بعد از مصرف چای سبز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها سطح فشار خون آن ها نسبت به افرادی که دارو مصرف میکرده اند کم تر شده است. ضمن اینکه سطوح چربی خون آنها نیز کمتر شده بود و تری‌گلیسیرید، کلسترول LDL و کلی آنها نیز کاهش پیدا کرده بود.

مفید برای مغز

به لطف وجود آنتی اکسیدان ها در چای سیز، بعد از مصرف آن آنتی اکسیدان ها از سلول های مغزی در برابر از بین رفتن جلوگیری میکنند. این کار باعث جلوگیری از بروز بیماری هایی مانند آلزایمر و زوال عقل جلوگیری میشود. همچنین این آنتی اکسیدان ها در مغز بین سلول های مغزی ارتباط بهتری برقرار میکنند و باعث افزایش عملکرد مغزی میشوند.

طبق تحقیقی روی 20 نفر از افراد که روزانه به آن ها عصاره چای سبز داده شده بود است بعد از تحقیق و عکس برداری از ناحیه مغزی آن ها مشخص شده است که مصرف عصاره چای سبز باعث افزایش عملکرد مغزی آن ها شده است.

کمک به کاهش وزن 

کمک به کاهش وزن 

کاتچین های موجود در عصاره چای سبز میتوانند به عمل گرمازایی در بدن کمک کنند. زمانی که کاتچین ها باعث گرم شدن بدن می‌شوند، در کنار آن چربی سوزی و آزاد سازی چربی ها در بدن انجام میشود و در نتیجه باعث کاهش وزن و لاغری میشود.

در تحقیقی که بر روی تعدادی از افراد در باره این موضوع انجام شده، مشخص شده است که آن هایی که عصاره چای سبز را مصرف کرده اند بعد مصرف غذا، بعد از 24 ساعت حدود 200 کالری بیشتر از کسانی که عصاره چای سبز را مصرف نکرده اند سوزانده‌اند.

بهبود عملکرد کبد

کاتچین های موجود در چای سبز باعث کاهش انزیم های به وجود آورنده کبد چرب میشوند. طبق تحقیقاتی که بر روی 80 نفر از افرادی که به مدت 90 روز از عصاره چای سبز مصرف کرده بوده اند نشان میدهد که بعد از مصرف، کاهش انزیم های کبد شده است و این یعنی جلوگیری از بیماری های کبدی.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

مصرف عصاره چای سبز میتواند جلوی رونده ابتلا به سرطان را بگیرد. آنتی اکسیدان های چای سبز میتواند باعث بهبود بافت هایی شوند که با از بین رفتن آن ها فرد دچار سرطان میشود. چای سبز با بهبود و ساخت دوباره سلول های بنیادی میتواند باعث جلوگیری از بروز سرطان شود.

0

دیدگاه شما

5 + 18 =

بدون دیدگاه

تماس با ما