8 دمنوش گیاهی که میتوان در خانه پرورش داد

2 سال پیش
طرز تهیه دمنوش های خانگی

طرز تهیه دمنوش های خانگی

شما میتوانید گیاهان دارویی که نیاز دارید را در خانه خود پرورش دهید و از آن ها استفاده کنید.

اصول اولیه پرورش چای گیاهی

در درجه اول باید بدانید که شما میتوانید با مخلوط کردن چای سبز ، چای سیاه و چای سفید و تغییر نوع کشت آن ها هر نوع دمنوش گیاهی را درست کنید.

 قبل از شروع، باید به نکات زیر توجه کنید :

– همیشه گیاهان خود را قبل از خشک کردن تمیز کنید.

– قاشقها و فنجانهای خود را در طول دمیدن در روغنهای بخار و گیاه نگه دارید تا تمیز شوند.

– بهترین زمان برای برداشت گیاهان زود هنگام صبح روز بعد از طلوع خورشید است، اما قبل از اینکه خورشید در اوج خود باشد.

– قبل از مصرف چای های گیاهی جدید، با پزشک خود مشورت کنید. بعضی از چای ها برای زنان باردار (از جمله بابونه، ترنج و گراز) برای بعضی از افراد خطرناک هستند و برخی ممکن است با سایر داروها و درمان ها واکنش نشان دهند.

دمنوش خانگی

Anise-Hyssop

همانطور که از نام آن پیداست، این گیاه بوی شیرینی می دهد. اعتقاد بر این است که برگ های بریده شده در سالاد، سبزیجات و سس، و همچنین در چای، به هضم و آرامش سرفه کمک می کنند.

رشد

نه تنها آنزایزسپ ایده آل برای چای است، بلکه در باغ شما نیز زیبا خواهد بود. آن را در پشت گیاهان و گل های دیگر بکار ببرید زیرا می تواند به حدود 1 متر بلند شود و شما می خواهید جوانه های زیبا آن را مشاهده کنید. این نیز تولید بسیاری از شهد، بنابراین احتمال دارد به جذب زنبورها، پروانه ها.

نوشیدن

هر دو برگ و گل، خشک شده، می تواند در چای استفاده شود. در مورد یک قاشق چای خوری یخ زده خشک شده در هر فنجان آب جوش استفاده کنید.

Anise-Hyssop

بابونه

هنگامی که خواب می رود، اما مغز شما آماده است تا به آرامش برسد، به یک فنجان گرم بابونه تبدیل شوید.
این به خاطر توانایی آن برای آرام کردن اعصاب و کمک به بی خوابی است.

رشد

بابونه یک ساله است. این گل های بسیار کمی تولید می کند که مانند مارک های کوچک، به طوری که دوست داشتنی در میان گل های دیگر کاشته می شود. به آن فضای زیادی برای رشد بدهید.

نوشیدنی

چای از گل خشک شده یا خرد شده یا کل می شود. در حدود 5 دقیقه (یا بیشتر اگر بخواهید) در آب گرم بمانید و با عسل یا لیمو سرو کنید.

بابونه

نعنا

اگر شما به دنبال یک نوشیدنی تحریک کننده و طراوت بدون کافئین هستید، نعنا یک انتخاب عالی گیاهی است.
همچنین برای سوء تغذیه صرع معده استفاده می شود.

رشد

نعنا یک پوشش زمینی کم است که هر کسی (حتی سیاهترین شست) می تواند رشد کند، با این حال آن را تهاجمی می کند، بنابراین قبل از اینکه کل حیاط خود را بگیرد، آن را در یک گلدان یا منطقه کنترل دیگر رشد دهید. همچنین از طیف وسیعی از انواع کلاسیک مانند کرفس یا نعناع به شکلات نعنا، نارنجی نارنجی، نعناع زنجبیل و نعناع گریپ فروت می آید – بنابراین موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید!

نوشیدن

نعنا یک چای گرم و یا سرد را به تنهایی می سازد و یا برگ های آن را می توان با سایر گیاهان مانند سبزیجات رزماری یا لیمویی مثل گل مینا لیمو، ریحان لیمو، آویشن لیمو یا Verbena لیمو ترکیب کرد.

نعناع

برگاموت

این گیاه، بومی ایالات متحده، به طور سنتی توسط قبیله Oswego بومیان آمریکایی برای درمان یک لیست طولانی از بیماری ها استفاده می شود. چای ساخته شده از گل های آن اغلب “چای Oswego” نامیده می شود و ممکن است نشانه های جوش، گاز، PMS و تب را کاهش دهد. گلها طعم نارنجی خفیف دارند (شبیه نارنجی ترنج، که چای سبز زرد است).

رشد

این گیاه گل های زرق و برق دار را در صورتی، نارنجی و قرمز در ساقه های بلند (حدود یک متر بلند) تولید می کند که احتمالا برای جذب پروانه ها و پرتقال وجود دارد. برگاموت برخی از سایه ها را تحمل می کند، اما ترجیح می دهد خورشید کامل، مانند بسیاری از گیاهان.

نوشیدن

برگهای خشک ارگانیک در چای گرم یا یخ زده خوشمزه هستند. مخلوط با چای سیاه را برای یک ترکیب گرل مانند Earl.

برگاموت

گربه رز

گربه گل رز بخش گرد یک گل رز فقط زیر گل است. این “میوه ها” شامل دانه ها و 20 برابر غنی تر از ویتامین C نسبت به پرتقال هستند، اگر چه محتوای ویتامین آنها به سرعت از طریق خشک شدن، دمیدن، ذخیره سازی و غیره کاهش می یابد. صرفنظر از این، بالون های گل رز ممکن است در بسیاری از موارد مشابه سایر غذاهای غنی از ویتامین C سودمند باشد و می توانند سیستم ایمنی بدن شما را افزایش دهند.

رشد

گرده گل رز بیشتر از سایر گیاهان چای رشد می کند، اما آنها چند ساله هستند، بنابراین اگر مراقبت خوبی داشته باشید، باید سال ها بعد از آن برگردد. شما باید رزها را روی گیاهان بگذارید تا شکم بپوشند – بدون گرفتن دسته برای دستهها!

نوشیدن

برش چمن تازه یا خشک شده برای چای را بشویید. پس از دمیدن، شما احتمالا قصد چیدن چای خود را قبل از نوشیدن، چرا که بوته ها دانه های کمی و مو در داخل وجود دارد.

گربه رز

بادرنجبویه

این گیاه تازه شیرین، مانند بهترین دسرهای تابستانی، بوی می دهد – اما یک فنجان لیمو چای نوشیدنی بدون کالری! نه تنها این، اعتقاد بر آرامش اضطراب و بیخوابی است، بنابراین اگر احساس تنش در محل کار دارید، ممکن است پادزهر عصر کامل باشد.

رشد

لیمو مرمری بخشی از خانواده همان نعناع است، بنابراین قبل از اینکه آن را گسترش دهد باید آن را نیز داشته باشد. این یک ساله است، بنابراین اگر شما آن را یک بار بزارید، شما می توانید از چای خود را برای فصل های زیادی لذت ببرید.

نوشیدن

شما می توانید چای بزرگ را از برگ های مرطوب کننده لیمو تازه یا خشک کنید. طعم طعم مورد نظر را بپوشانید.

لیمو

رزماری

این آشپزخانه ضروری به عنوان خوب در چای است که در غذاهای طعم دار است. رزماری با حافظه و هشیاری مرتبط شده است، بنابراین این یک دوست بزرگ مطالعه یا میز کشو است که شما را از طریق رکود بعد از ظهر در محل کار. همچنین حاوی ویتامین A، B، C و E.

رشد

رزماری به خوبی تخلیه خاک را دوست دارد. این مانند بوته کوچک در ساقه های چوب رشد می کند. هنگام برداشت، از تمام بخش های ساقه جدا کنید، اما فقط از برگ استفاده کنید.

نوشیدن

یک گل کلم از گل رزماری را به یک گلدان بکشید تا خشک و خشک شود و در یک توپ چای خشک شود. رزماری با مخلوط های سفارشی مخلوط خوبی با سایر گیاهان دارد.

رزماری

گل گاوزبان

گیاه خوشبختی شناخته شده است و می تواند اثر هیجان انگیزی داشته باشد. همچنین ممکن است دارای خواص ضد التهابی باشد و برای تسکین تحریک گلو، سرفه و سرماخوردگی استفاده شده است.

رشد

پرولیفیک و آسان رشد می کند، گوراژن خورشید را کامل می کند و گل های آبی جذاب را تولید می کند. برای جلوگیری از تحریک یا خراشیدن موهای زهکشی که برگ های آن را پوشش می دهد، دستکش های خود را به دست بیاورید.

نوشیدنی

عسل، لیمو و یخ را با برگ گشنیز برای چای یخچال تابستانی طراوت دهید. برگ ها و گل های خشک را می توان برای دم کردن چای داغ (حداقل 3 قاشق چای خوری، به طعم).

besthealthmag.ca

0

دیدگاه شما

6 + 16 =

بدون دیدگاه

تماس با ما