دلیل پرخوری هنگام تنهایی چیست ؟

12 ماه پیش
دلیل پرخوری هنگام تنهایی چیست

دلیل پرخوری هنگام تنهایی چیست ؟

پرخوری هنگام تنهایی نتیجه ی مستقیم تبلیغات صنعت رژیم است، چون از تلویزیون، دوستان خوش نیت، و صدای درون خود دائما اینها را می شنوید:

«غذاهای پرکالری نخورید»

«نباید این را بخوری»

«این کیک خیلی چاق کننده است»

تمام مواد غذایی برچسب دارد، و اگر این خوراکی های خوب یا بد را بخورید، خوب یا بد می شوید.

این افکار باعث محدودیت شدید غذایی شما می شود و زمانی که آرام و تنها هستید، و ترسی از قضاوت شدن ندارید، ولخرجی می کنید و از تمام خوراکی هایی که برعکس فکر می کنید نباید بخورید لذت می برید.

این نوع خوردن محدود کننده، رژیم را به کاری شاق تبدیل می کند. روان درمانگرهای شناخت نگر میدانند که وقتی تفکری منفی ( «نباید این دسر را بخورم» یا عاقبت همه اش به رانهایم اضافه می شود») منجر به احساسی منفی شود («خیلی چاق هستم؛ چقدر در مانده ام.»)، قطعأ رفتاری منفی (خوردن بسیار زیاد دسر و ادامه ی پرخوری) به دنبال خواهد داشت.

زیرا استنباط به واقعیت تبدیل می شود. باید افکار مثبت و منطقی را جایگزین افکار منفی و غیر منطقی کنید.

یکی از راههای پرهیز، فکر کردن تمام وقت و یا اصلا فکر نکردن است. از افراط کناره بگیرید و میانه رو باشید. از بایدها و نبایدها خود را خلاص کنید. نه هیچ غذایی کاملأ خوب یا بد است و نه شما. با گوش دادن به صداهای دلسوزانه، مهربان و محبت آمیز خود پلیس غذایی درون خود را ساکت کنید.

گفت و گوی ذهنی شما بهتر است چیزی شبیه به این باشد: «این کیک خیلی خوشمزه است. خیلی دوست دارم امتحانش کنم. اگر تکه ی بزرگی بخورم ممکن است کاهش وزنم کند شود.

بنابراین فقط یک تکه ی کوچک می خورم. به به، حتما از خوردنش لذت می برم. نیازم برآورده می شود، و بعد هم دنبال شیرینی نمی گردم.»

وقتی با خوردن دچار احساس بی لیاقتی یا گناه می شوید

احساس بی لیاقتی یا گناه برای خوردن نیز نتیجه ی فعالیت های پلیس غذایی درون شماست و همچنین تفکر رژیمی کهنه.

نه خوردن موضوعی اخلاقی است، نه غذا۔ خوردن و گرسنگی بخشی از وضعیت بشر است برای زنده ماندن باید بخورید. می توانید با ش نیدن صداهای حمایت گر، پلیس غذایی را از میان بردارید.

به جای فکر کردن به «آیا سزاوار این هستم؟»، از خود بپرسید «آیا گرسنه هستم؟»، اگر پاسخ شما «بله» است، پس بخورید.

نگرش خود را تعدیل کنید

اینکه جامعه نسبت به افراد چاق تبعیض قائل می شود واقعیت زندگی است. از مدرسه شروع می شود، هر کسی که درشت تر از همکلاسی هایش باشد می تواند حکایت هایی از عدم پذیرش و تمسخر تعریف کند که از دهان هم سن وسالان لاغرترش شنیده است.

پیش داوری در دنیای تجارت نیز شایع شده و این را می توان با سند و مدرک اثبات کرد. مردان و زنان بیشماری می توانند به شما بگویند که وزن و نارضایتی از اندام خود مانع از نزدیکی آنها به سایر افراد می شود.

چاقی اعتماد به نفس و نحوه ی ارتباط شما با دیگران را خدشه دار می کند. اعتماد به نفس کلید رابطه ی شما با غذا نیز هست.

اگر احساس خوبی به بدن خود نداشته باشید، ممکن است احساس خوبی هم به غذایی که درون آن پر می کنید نداشته باشید. و بدون داشتن رابطه ای سالم با غذا بدنتان خراب می شود. این وضعیت یک دور باطل است.

راه حل لاغری چیست ؟

شما میتوانید با استفاده از مصرف دمنوش لاغری نیوشا در سریع ترین زمان به صورت طبیعی و استاندارد لاغر شوید.

این محصولات اشتهای شما را کاهش داده و باعث افزایش چربی سوزی شما خواهند شد.

0

دیدگاه شما

13 − هشت =

بدون دیدگاه

تماس با ما