درمان یبوست با درمان های خانگی

2 سال پیش
چگونه یبوست خود را درمان کنیم

چگونه یبوست خود را درمان کنیم ؟ | روش های خانگی

یبوست را میتوان یکی از اعصاب خورد کن ترین بیماری هایی باشد که به راحتی میتوان با رعایت نکردن رژیم غذایی به آن مبتلا شد. یبوست به سخت خارج شدن و البته دیر و به دیر خارج شدن مدفوع میگویند. مشکلاتی مانند درد های ناشی از خارج شدن مدفوع، سفت شدن مدفوع، مشکلات روحی و روانی، ایجاد درد های شدید در بدن از مشکلات این بیماری می‌باشد. البته این بیماری راه های درمان زیادی دارد و حتی آسان که در این مطلب قصد داریم به چند گروه از آن ها اشاره کنیم.

1 نوشیدن آب بیشتر

نوشیدن آب میتواند در بسیاری از مواقع باعث درمان یبوست شود. برعکس آن کم شدن آب بدن است که مشکل یبوست را به وجود می‌اورد. شما میتوانید با مصرف آب آشامیدنی به مقدار کافی در روز از مبتلا شدن به یبوست جلوگیری کنید.
تحقیقات نشان داده است که نوشیدن آب گاز دار اثر بهتری بر روی دفع میگذارد، البته منظور نوشابه ها و نوشیدنی های گاز دار نیست و فقط آب گاز دار مناسب است.

نوشیدن آب بیشتر

2 مصرف فیبر بیشتر

در تحقیقاتی که بر روی افراد مختلف برای درمان یبوست آن ها انجام شد، حدود 77 درصد آن ها با مصرف فیبر بیشتر در روز بهبود یبوست خود را حس کرده اند. اما آن تعدادی از افراد که مشکلشان بهتر نشده بود، مشکل از نوع فیبر مصرفی آن ها بوده است.
ما در کل دو نوع فیبر : نامحلول و محلول مصرف میکنیم که فیبر افراد مبتلا به یبوست باید حتما از نوع محلول باشد.
فیبر های محلول معمولا در مواد غذایی مانند : سبوس، جو، مغز ها، دانه ها، لوبیا، عدس و نخود و همچنین در میوه ها و سبزیجات یافت می‌شود.

3 ورزش کنید

در مطالعات جدید انجام شده بر روی افراد مختلف که دچار یبوست هستند، نشان از بهبود فوق‌العاده بیماری آن ها بعد از ورزش دیده شده است. نتایج نشان میدهد افرادی که ورزش را شروع کرده اند بعد از مدتی یبوست آن ها به اندازه زیادی بهبود یافته است.

ورزش کردن بر تعداد دفعات اجابت مزاج تاثیری نخواهد داشت اما تاثیری کلی بر روی روند بیماری خواهد داشت و باعث بهبود بیماری میشود.

4 قهوه بنوشید

کافئین‌ موجود در قهوه باعث تحریک روده های شما میشود و در نتیجه باعث بهبود روند دفع در بدن میشود. تحقیقات نشان میدهد که قهوه کافئین‌ دار تا 60 درصد بیشتر از آب و تا 22 درصد بیشتر از قهوه بدون کافئین‌ تاثیرگذار است.

پروبیوتیک مصرف کنید

پروبیوتیک ها با تشکلیل زنجیرک های کوچک در روده باعث گذر آسان تر و بهتر مدفوع میشوند و همچنین پروبیوتیک ها باعث توازن بین باکتری های بدن میشوند و این امر به بهبود یبوست کمک شایانی میکند.

از جمله مواد غذایی که دارای پروبیوتیک هستند میتوان به : ماست و کلم ترش اشاره کرد. به جای استفاده از مواد طبیعی میتوان از مکمل های دارای پروبیوتیک نیز مصرف کرد که آن ها هم به بهتر شدن یبوست کمک خواهند کرد.

6 پک درمان یبوست نیوشا

دمنوش برای درمان یبوست میتواند جوابگوی بسیاری خوبی باشد. دمنوش ها از گیاهان طبیعی تشکیل شده اند که میتوان آن ها را به عنوان مکمل های درمانی طبیعی مصرف کرد.

0

دیدگاه شما

هجده − شانزده =

بدون دیدگاه

تماس با ما