خواص چای سفید برای انسان

2 سال پیش
خواص چای سفید

خواص چای سفید

در پادکست زیر به صورت خلاصه و مفید به خواص چای سفید اشاره شده است…

برای مثال، چای سیاه، از یک فرایند تخمیری پیچیده که رنگ و طعم کامل آن را شامل می شود، قرار گرفتن در معرض برگ چای خرد شده برای مدت زمان مشخصی است.
از سوی دیگر، چای سبز به هیچوجه تخمیر نشده است، اما صرفا در هوای گرم خشک شده و به سرعت بخار داده شده یا سرخ شده است؛ نازک ملایم و حرارت نهایی، طعم های طبیعی چای را تثبیت می کند.
چای Oolong در جایی در وسط قرار دارد که تا حدودی تخمیر شده است و رنگ آن به رنگ قرمز و طعم گلدار است.

چای سفید چگونه ساخته شده است ؟

چای سفید از موهای سفید نقره ای سفید بر روی جوانه های باز نشده از گیاه چای می آید (بعضی افراد این را به عنوان “مو” برگ های چای نابالغ توصیف می کنند). چای سفید معمولا نیاز به پردازش حداقل دارد: برگ های نابالغ از بوته چای تازه تازه می شوند و برگ های چای خشک می شوند، خشک کردن خورشیدی، یا خشک شدن مکانیکی. سپس شما با چای سفید باقی می ماند

نوشیدنی چای سفید، سفید یا بی رنگ نیست، بلکه به رنگ زرد کمی زرد یا بسیار کم رنگ است. عطر و طعم آن نسبت به چای سیاه و چای سبز بسیار ملایم است و بعضی اوقات شیرین و ابریشمی است. چای سفید فاقد گل دهنی “چمن” است که اغلب در ارتباط با چای سبز است که طعم بسیار قویتری نسبت به چای سفید دارد.

مزایای بهداشت چای سفید

خوانندگان چای چینی از مزایای چای سفید از زمان سلسله مینگ شناخته شده اند. امروزه هرکدام از سرآشپزان به محققان پزشکی ستاره طعم چای سفید و مزایای سلامتی آن است که به همین دلیل است که ما شاهد محصولات سفید چای به قفسه های فروشگاه شده ایم و همچنین مکان هایی را در منوهای نوشیدنی پیدا کرده ایم.

چای سفید دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها، و همچنین پلی فنول ها، فلاونوئیدها و تانن ها است. این مزایای تغذیه تأثیر مثبت بر سلامت و سلامت ما دارد.

نشان داده شده است که چای سفید برای محافظت از بدن در برابر بیماری های خاص و کاهش خطر ابتلا به سرطان و اختلالات قلب و عروق است.
همچنین دارای خصوصیات ضد باکتریایی است، باعث کاهش وزن می شود و می تواند کلسترول بد را کاهش دهد.
برخی مطالعات نشان می دهد که چای سفید ممکن است اثرات آنتی اکسیدانی ارگان های بدن شما را افزایش داده و پلاسمای شما را افزایش دهد.

به دلیل درصد بالای خواص آنتی اکسیدانی، چای سفید همچنین می تواند برای بهبود و حفظ پوست شما و محافظت از پوست در برابر اثرات نور ماوراء بنفش کمک کند.
این نوشیدنی سبک همچنین می تواند روند پیری را کاهش دهد و خطر پیری زودرس را کاهش دهد.

از آنجا که رنگ چای سفید خیلی سبکتر از چای سیاه و چای سبز است، دندانهایتان را لکه نزند.
حتی بهتر است اثبات شود که چای سفید میتواند به کاهش خطر ریزش دندانها یا حفرهها کمک کند.

نتایج برخی مطالعات نشان می دهد چای سفید همچنین می تواند تاثیر مثبتی بر دیابت داشته باشد. چای سفید ممکن است برخی از امراض از علائم دیابت را کاهش داده و سطح گلوکز پلاسما را کاهش دهد و ترشح انسولین را افزایش دهد.

0

دیدگاه شما

10 + 2 =

بدون دیدگاه

تماس با ما