چگونه از بدن خود تصویر ذهنی مناسبی بسازیم

11 ماه پیش
چگونه از بدن خود تصویر ذهنی مناسبی بسازیم

چگونه از بدن خود تصویر ذهنی مناسبی بسازیم ؟

جامعه نباید درباره ی ظاهر مردم حکم کند، ولی می کند. حدود ۹۵ درصد خانمها و ۳۰ درصد آقایان ایراداتی به شکل بدن خود می گیرند.

مسئله این است که، این تنها بدنی است که دارید. بنابراین اگر از اندام خود راضی نیستید، مسئولیت بپذیرید و از آن بهتر مراقبت کنید.

ورزش کنید، به بدن خود کشش دهید، برای کمک به حفظ سلامت و قدرت بدنی خود غذاهایی را که نیاز دارید بخورید، و تمام کارهای خوبی را که بدنتان برای شما انجام میدهد به خاطر بسپارید. شاید هرگز ظاهری مانند یک مدل جهانی پیدا نکنید، هیچ ایرادی ندارد .

در اصل هیچ کس چنین ظاهری پیدا نمی کند، با این حال، همه می توانند سالم باشند. وقتی مراقبت از بدن خود را شروع کنید، احساس بهتری به خود و بدنتان پیدا می کنید.

بنابراین همین امروز شروع کنید. در صورتی که شکل بدنتان نیاز به اصلاح دارد برخی از این روش ها را امتحان کنید:

به خاطر بسپارید که تصور شما از بدنتان فقط یک طرز فکر است (از شکم شل خودم بیزارم)، ولی مانند یک احساس آن را حس می کنید («آدم ناخوشایندی هستم»).

بنابراین اگر بتوانید طرز فکرتان را عوض کنید («بعد از تولد بچه ها ش کمم گرد باقی ماند»)، می توانید احساس را تغییر دهید («خوشحالم که بدنم زندگی بخش است»).

از بدنتان استفاده کنید این بدن به وظیفه ی خود عمل می کند.

برای مثال، هر خانمی که به کودک خود شیر داده باشد، می تواند با تغییر تفکر در مورد سینه های خود آنها را اعضایی کارامد ببیند نه صرفأ ابزاری جنسی.

از رانهای خود برای رفتن به جنگل، بالای کوه، یا پایین رفتن از خیابان استفاده کنید. به جای فکر کردن به آنها در حکم موضوعی برای پنهان کردن، کاری برای انجام دادن به آنها محول کنید.

بدانید که تصور شما از بدنتان فراز و فرود دارد.

بعضی از روزها، شکل اندام خود را دوست دارید؛ بعضی روزهای دیگر، ممکن است به طرز اسف باری احساس بی کفایتی کنید. به اوقاتی که از اندام خود نامید نبودید فکر کنید. چه کار می کردید؟ آن فعالیت را بیشتر انجام دهید.

مشخص کنید چه تصویر ذهنی ای از بدن خود دارید.

هم به تنهایی و هم همراه دوستی مهربان، دوست داشتنی و صادق جلو آینهای صاف بایستید و چشمانتان را ببندید.

اگر زن هستید، دست هایتان را جلو بکشید و عرض باسن خود را نشان دهید. اگر مرد هستید همین کار را برای نشان دادن مقدار ضخامت قطر کمرتان انجام دهید. حالا چشمانتان را باز و مقایسه کنید. آیا دقیق بودید؟

بسیاری از خانم های بدهیکل تصور می کنند باسنشان بسیار پهن تر از چیزی است که هست. و بسیاری از آقایان نیز فکر می کنند شکمشان بسیار بزرگتر از چیزی است که در واقع هست.

سعی نکنید الگوهایی از اندام دیگران بردارید و یا خود را با آن مقایسه کنید.

میدانید شما دوست داشتید رانها یا دور سینه ی خانمی دیگر را داشتید، یا اگر مرد هستید، دلتان می خواست شکم تخت و ماهیچه های ورزیده ی دیگری از آن شما بود.

به خاطر داشته باشید که در هر اندامی مواضع بسیار خوبی و نه بسیار بسیار خوبی وجود دارد، و سعی کنید از اندام خود آن طور که هست آگاه باشید. این تنها بدنی است که دارید؟

برای ویژگی های جسمانی ای که دوست دارید، مانند دندان های سالم، موی پرپشت، پاهای سکسی، ناف زیبا با صدایی دوست داشتنی به خود امتیاز دهید!

0

دیدگاه شما

هفت − پنج =

بدون دیدگاه

تماس با ما