احتمال لاغری طبیعی در افراد مبتلا به چاقی

2 سال پیش
احتمال لاغری طبیعی در افراد مبتلا به چاقی

احتمال لاغری طبیعی در افراد مبتلا به چاقی

100 به 1

طبق تحقیقات انجام شده، از هر 100 نفری که دچار چاقی هستند، فقط 1 نفر میتواند به صورت های طبیعی وزن خود را کم کند.
همچنین مشکل چاقی با بروز بسیاری از بیماری های دیگر مرتبط است; و این یک نکته مهم تلقی میشود.

محققان موسسه ملی تحقیقات بهداشتی (NIHR) در بریتانیا در یک دهه تحقیق بر روی 278،982 نفر (129،194 مرد و 149،788 زن) به این نتیجه رسیده اند که روش های کاهش وزن بر روی این افراد تاثیری ندارد.
این مطالعه در مجله آمریکایی آن ها به چاپ رسیده است و از مشکل اساسی که افراد چاق دچار آن هستند میگوید.

آمار چاقی در آمریکا

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، مشخص شده است که در این کشور تقریبا 35 درصد بزرگسالان و 17 درصد کودکان – یا بیش از 91 میلیون نفر – چاق هستند.
چاقی به این معنی است که شاخص توده بدنی فرد یا همان BMI او بیشتر از 30 باشد.

طبق تحقیقات انجام شده در سال های 2004 تا 2014 در آمریکا، متوجه شده اند که بیماری هایی که فرد دچار آن ها می‌شود رابطه کاملا مستقیمی با میزان وزن او دارد.
یعنی هرچه وزن فرد بیشتر شود بیماری های او هم بیشتر خواهد شد.

احتمال لاغری طبیعی در افراد چاق = تقریبا صفر

طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که احتمال کاهش وزن به صورت طبیعی در افراد 1 در 210 بود است. و این برای زنان، 1 در 124 بود است.
و هر چه وزن افراد بیشتر باشد، این احتمالات بیشتر خواهد شد.

آلیسون فیلدز، Ph.D.، نخستین نویسنده این موضوع از لاغری در بخش تحقیقات بهداشتی و مراقبت های اجتماعی در کالج کینگ لندن گفت:

“هنگامی که یک فرد بالغ چاق می شود، بسیار بعید است که او با روش های طبیعی و بدون کمک گرفتن از راه های لاغری به وزن سالم خود بازگردد.”

حفظ وزن یک کار دشوار تر

حدود 53 دردصد از افرادی که دچار یک بیماری می‌شوند وزن خود را از دست می‌دهند. اما 73 درصد آن ها بعد از معالجه، بعد از 5 سال دوباره وزنشان برمی‌گردد. و مشکل اصلی این است که وزن آن ها بیشتر از گذشته خواهد شد و دچار اضافه وزن می‌شوند.

طبق یک تحقیق موثر در آمریکا مشخص شده است که کسانی که به یک میزان وزن در مدت طولی عادت کرده اند و وزن آن ها اصلا کم و زیاد نمی‌شود، اقدام به کاهش وزن و یا افزایش وزن در آن ها بسیار سخت تر از بقیه افراد خواهد بود.

رژیم و ورزش چاقی را درمان نمیکند، فقط باعث کاهش وزن موقطی خواهد شد”

مشکل جدی چاقی 

مارتین گوليفورد، نويسنده ارشد و استاد پژوهش در زمينه مراقبت های بهداشتی و مراقبت های اجتماعی در کالج کینگ لندن، گزارش داده است که داده ها نشان می دهد که رژیم غذایی و ورزش به تنهایی نتایج مورد نیاز برای کاهش وزن را نمیدهد.

او گفت:

استراتژی های فعلی برای مقابله با چاقی، که عمدتا بر کاهش کالری و افزایش فعالیت بدنی تمرکز دارند، نمی‌توانند به اکثر بیماران چاق کمک کند تا وزن را کاهش دهند و این کاهش وزن را حفظ کنند
“بزرگترین فرصت برای جلوگیری از شیوع چاقی در حال حاضر در سیاست های بهداشت عمومی گسترده تر برای جلوگیری از چاقی در جمعیت است. و در کنار آن استفاده از دارو ها و روش های کمکی طبیعی مانند دمنوش لاغری نیوشا است.”
0

دیدگاه شما

شش − دو =

بدون دیدگاه

تماس با ما